2011-11-17
Przegląd Filmów Żeglarskich JACHTFILM
Większość filmów składających się na program Przeglądu to dokumentalne filmy zrealizowane przez Telewizję Polską i od bardzo dawna nie pokazywane w mediach. Przegląd Filmów Żeglarskich "JachtFilm" będzie okazją m.in. do obejrzenia filmu o samotnym rejsie Leonida Teligi, o słynnych bałtyckich rejsach jachtu Generał Zaruski, o nieistniejącym już jachcie Zew Morza, czy posłuchania opowieści o legendarnym komendancie Daru Pomorza – Kpt. Kazimierzu Jurkiewiczu.
 
Oprócz tego zostanie pokazanych kilka filmów zrealizowanych w ostatnich latach przez młodych twórców filmowych - m.in. znany już i nagradzany film "W poszukiwaniu legendy" z rejsu młodych śląskich żeglarzy na jachcie „Stary” przez Przejście Północno-Zachodnie, czy film Lecha Mikulskiego "Morze Twoimi oczami". 

Podczas Przeglądu odbędzie się premierowy pokaz nakręconego w 2009 roku filmu o jednym z największych żaglowców na świecie pt. "Kruzenshtern". Niewątpliwą gratką będą pokazy mało znanych, i dopiero niedawno wydanych w Polsce filmów pt. "Kon-tiki: wyprawa przez Pacyfik" oraz "Na głęboką wodę". Pierwszy z nich to dokumentalny zapis z 1947 roku legendarnej podróży norweskiego odkrywcy i badacza Thora Hayerdahla na drewnianej tratwie przez Ocean Spokojny. Drugi - opowieść o tragicznym epizodzie w trakcie nawiększych regat oceanicznych Golden Globe z 1968 roku. 
 
Projekcjom filmów będą towarzyszyć zapowiedzi i opowieści Gości Przeglądu. Są to twórcy prezentowanych filmów, uczestnicy lub bohaterowie wydarzeń w filmach. Wprowadzą widzów w klimat filmów, opowiedzą o okolicznościach i czasach w jakich powstawały. Będzie to także okazja do rozmów na żeglarskie oraz filmowe tematy.

http://www.jachtfilm.pl/Liczba wywołań: 2399
Data utworzenia: 2011-11-17
Data publikacji: 2011-11-17

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X