2011-07-31
Bezpieczeństwo i szanty nad Jeziorem Solińskim

30 i 31 lipca kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” odwiedziła region, który uznawany jest za kolebkę polskiego przemysłu naftowego. Mieszkańcy Polańczyka oraz licznie wypoczywający w okolicy turyści po już raz drugi mieli okazję zapoznać się z głównymi ideami kampanii: promocją bezpieczeństwa, ekologii, sportu i zdrowego stylu życia. „Polańczyk mieści się w sercu polskiego górnictwa naftowego, dlatego kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą" przeprowadzona właśnie tutaj ma dla nas szczególne znaczenie. Urok tego miejsca z pewnością podniósł wartość naszych działań" - podkreśla Włodzimierz Kleniewski, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji PGNiG S.A.

Stałym punktem w programie kampanii jest współpraca z jednostkami ratowniczymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo akwenu, nad którym odbywa się piknik. Przeprowadzone w Polańczyku przez Bieszczadzkie WOPR pokazy ratownictwa zostały uzupełnione o ćwiczenia praktyczne podczas warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej WOPR i Falck. Wczasowicze poznawali m.in. zasady oceny stanu zdrowia poszkodowanego oraz techniczne aspekty akcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, np. masażu serca czy sztucznego oddychania. „Jesteśmy przekonani, że działania profilaktyczne prowadzone przede wszystkim wśród młodych ludzi będą skutkowały wzrostem ich poziomu świadomości, a liczba utonięć i wypadków na wodzie będzie malała z roku na rok" – Artur Szymański, prezes Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Program pikniku i regat w Polańczyku oprócz elementów edukacyjnych, przewidywał liczne atrakcje i możliwość aktywnego spędzenia czasu. Uczestnicy pikniku próbowali swoich sił na ergometrach wioślarskich, bawili się w nadmuchiwanym miasteczku lub uczestniczyli w konkursach o tematyce bezpieczeństwa i ekologii. Żeglarski klimat przez dwa dni tworzyły zespoły wstępujące na dużej scenie podczas „XII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Cypel 2011". Gwiazdą festiwalu była norweska grupa Greenland Whalefishers należąca do ścisłej czołówki zespołów Paddy Punk oraz Orkiestra Dni Naszych, które w sobotni wieczór, mimo deszczowej aury, przyciągnęły i bawiły tłumy fanów.

W ramach kampanii odbywały się również regaty żeglarskie: „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" oraz regaty o Puchar Radia Rzeszów i Puchar Prezesa Bieszczadzkiego WOPR. W zawodach w Polańczyku wzięło udział 35 załóg w klasach turystycznych: T1, T2, T3, Omega, Sport i regatowej - Delphia 24 One Design. Dla klasy Delphia 24 regaty te liczyły się do punktacji Pucharu Polski, a dla klas turystycznych do punktacji Pucharu Soliny.

W klasie Delphia 24 odbyło się 6 wyścigów. Regaty wygrała załoga jachtu „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” (KS Spójnia Warszawa) ze sternikiem Zbigniewem Kanią, przed jachtem Vectra (KS Spójnia Warszawa) z Pawłem Oskrobą za sterem i jachtem Ford Kuga (KS Spójnia Warszawa) ze sternikiem Andrzejem Czapskim – aktualnym Mistrzem Polski w tej klasie.

Głównym Partnerem kampanii jest Spółka Kapitałowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, której działania proekologiczne towarzyszą wszędzie tam, gdzie są obecne spółki Grupy PGNiG - w kraju i poza jego granicami. „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” aktywnie wspiera Delphia Yachts i Nautica. Kampania realizowana jest przy honorowym wsparciu Ministra Sportu i Turystyki pana Adama Giersza oraz władz: Mikołajek, Kołobrzegu, Gminy Solina, Gdyni oraz Mrągowa. Wsparli ją również Polski Związek Żeglarski, WOPR i FALCK.

Ogólnopolska kampania edukacyjna „PGNiG Bezpiecznie nad wodą" w Polańczyku osiągnęła swój półmetek. Czwarta odsłona pikniku i regat odbędzie się już 13 i 14 sierpnia w Gdyni.

Ambasadorami kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” są:

Wioślarska Czwórka Podwójna, złoci medaliści z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski

Sławomir Szmal – kapitan reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Zbigniew Kania – żeglarz, wielokrotny Mistrz Świata i olimpijczyk

ks. Rafał Chwałkowski – kapelan żeglarzy, żeglarz, ratownik

Partner Główny - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Patronat Honorowy - Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz

Kampanię wspierają: Delphia Yachts, Nautica, WOPR, FALCK i Polski Związek Żeglarski

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest żeglarz i promotor żeglarstwa, 9-krotny mistrz Polski, Adam Liszkiewicz

Patronaty lokalne nad kampanią objęli Prezydenci oraz Burmistrzowie miast, w których odbywają się pikniki: Piotr Jakubowski – Burmistrz Mikołajek, Janusz Gromek - Prezydent miasta Kołobrzeg, Zbigniew Sawiński – wójt Gminy Solina, Wojciech Szczurek – Prezydent miasta Gdyni oraz Otolia Siemieniec - Burmistrz miasta Mrągowa.

Liczba wywołań: 2560
Data utworzenia: 2011-07-31
Data publikacji: 2011-07-31

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X