2011-08-17
Finał kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2011” w Mrągowie

20 i 21 sierpnia ogólnopolska kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” zawita ponownie na Mazury. Piknik rodzinny i regaty w Mrągowie uwieńczą kampanię edukacyjną prowadzoną przez całe wakacje nad polskimi akwenami.

Piąty przystanek kampanii będzie podsumowaniem tegorocznych działań promujących wiedzę w zakresie bezpiecznego zachowania nad wodą i na wodzie, ekologii, aktywnego i zdrowego stylu życia. Edukacja na temat bezpiecznego zachowania na akwenach wodnych jest głównym tematem kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. Tegoroczne statystyki pokazują, że liczba śmiertelnych wypadków nad wodą w Polsce jest nadal bardzo duża - od początku kwietnia prawie codziennie topi się co najmniej jedna osoba. Najczęstszą przyczyną wypadków jest picie alkoholu przed wejściem do wody, nieznajomość akwenu, popularne 'skoki na główkę” i kąpiel w miejscach niestrzeżonych przez ratowników.

Pikniki rodzinne kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą" dają możliwość praktycznego nauczenia się zasad bezpiecznej kąpieli i treningu udzielania pierwszej pomocy. Podczas pikniku WOPR zorganizuje pokazy ratownictwa ze szczegółowym komentarzem „na żywo”, a ratownicy Falck przeprowadzą szkolenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. „Będziemy uczyć jak ratować najcenniejszą wartość - ludzkie życie. Piknik w Mrągowie to ostatni przystanek „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2011”, ale wiedza, którą przekazaliśmy podczas pięciu spotkań z pewnością zostanie w pamięci uczestników akcji na dłużej” – Radosław Dudziński, Wiceprezes ds. Strategii PGNiG.

W niedzielę jako dodatkowa atrakcja pikniku odbędzie się widowiskowy pokaz akcji ratunkowej na Jeziorze Czos przygotowany przez żołnierzy WOSzK Mrągowo, płetwonurków z Brzegowej Grupy Ratowniczej Marynarki Wojennej z Gdyni, Skoczków Spadochronowych z Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego z Poznania, Śmigłowca W3 Sokół z Lotnictwa WLąd i Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie. Akcja ratownicza będzie polegała na ratowaniu załogi samolotu po awaryjnym lądowaniu na spadochronie do wody oraz akcja ratownicza po przejściu „Białego Szkwału”.

W trakcie pikniku będzie promowany numer ICE (In Case of Emergency/ W nagłym wypadku) w telefonie komórkowym i rozdawane będą naklejki na telefon, które informują, że w telefonie ten numer jest zapisany. Numer ICE może być zapisany na karcie ICE, noszonej zawsze przy sobie, oraz wpisany w książce telefonicznej naszego telefonu komórkowego. Wpisujemy numer telefonu wybranej osoby, oznaczając ją jako np. ICE 1, ICE 2. Noszenie przy sobie wypełnionej karty ICE lub zapisanie numery ICE w telefonie znacznie ułatwia ratownikom, lekarzom i innym osobom zaangażowanym w akcję ratunkową kontakt z bliskimi poszkodowanego. Umożliwia identyfikację rannej osoby oraz zdobycie kluczowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia, przyjmowanych leków, odbywanej terapii, alergii.

Uczestnicy pikniku mogą liczyć na wiele atrakcji. W Strefie Zabawy na dzieci czekają konkursy z nagrodami, eurobungee, ścianka wspinaczkowa oraz wielki basen z piłeczkami. W ciągu całego dnia publiczność będzie bawiła się przy piosenkach w wykonaniu grupy Nasty Ladies.

Sobotni wieczór zakończy się występem Natalii Kukulskiej.

Regaty Pucharu Polski w klasie Delphia 24 One Design

Podczas dwóch dni pikniku zostaną przeprowadzone ostatnie wyścigi w zawodach „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup”. W aktualnym rankingu na prowadzenie wysunął się jacht Vectra ze sternikiem Pawłem Oskrobą. Drugie miejsce zajmuje załoga „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” Zbigniewa Kani, na trzecim miejscu jest jacht Ford Kuga z Andrzejem Czapskim za sterem. Różnice punktowe pomiędzy załogami są niewielkie i regaty w Mrągowie mogą dużo zmienić, tak więc rywalizacja będzie trwała do ostatniego wyścigu.

Ambasadorami kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” są:

Wioślarska Czwórka Podwójna, złoci medaliści z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski

Sławomir Szmal – kapitan reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Zbigniew Kania – żeglarz, wielokrotny Mistrz Świata i olimpijczyk

ks. Rafał Chwałkowski – kapelan żeglarzy, żeglarz, ratownik

Partner Główny - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Patronat Honorowy - Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz

Kampanię wspierają: Delphia Yachts, Nautica, WOPR, FALCK i Polski Związek Żeglarski

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest żeglarz i promotor żeglarstwa, 9-krotny mistrz Polski, Adam Liszkiewicz

Patronaty lokalne nad kampanią objęli Prezydenci oraz Burmistrzowie miast, w których odbywają się pikniki: Piotr Jakubowski – Burmistrz Mikołajek, Janusz Gromek - Prezydent miasta Kołobrzeg, Zbigniew Sawiński – wójt Gminy Solina, Wojciech Szczurek – Prezydent miasta Gdyni oraz Otolia Siemieniec - Burmistrz miasta Mrągowa.

 Liczba wywołań: 2493
Data utworzenia: 2011-08-17
Data publikacji: 2011-08-17

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X