2011-07-26
Bezpieczeństwo i szanty nad Jeziorem Solińskim

Piknik i regaty w Polańczyku to półmetek kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą”. „Polańczyk ma dla nas znaczenie symboliczne – jako partner główny kampanii cieszymy się, że w tym roku jeden z pikników ponownie odbywa się w sercu polskiego przemysłu naftowego” – podkreśla Radosław Dudziński, Wiceprezes ds. Strategii PGNiG.

Główną ideą kampanii jest promocja bezpiecznego zachowania nad wodą. Organizatorzy stawiają przede wszystkim na aktywność i wspólną zabawę, które skupiają się na przekazaniu zasad bezpiecznej kąpieli i treningu udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej lub potrzebującej. Nad Jeziorem Solińskim WOPR i  Falck przeprowadzą pokazy ratownictwa, a uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej oraz otrzymać naklejkę ICE (In Case of Emergency/ W nagłym wypadku) na telefon komórkowy.

Program pikniku i regat w Polańczyku oprócz elementów edukacyjnych, uwzględnia także część rozrywkową. „Atrakcje kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” w Polańczyku zostaną wzbogacone o niepowtarzalny klimat „XII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Cypel 2011”. Pokazy WOPR, konkursy na temat ochrony środowiska, koncerty szantowe, ekoolimpiada – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników pikniku” – zapewnia Adam Liszkiewicz, pomysłodawca i organizator kampanii.

W ramach kampanii odbędą się regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup” oraz regaty o „Puchar Soliny 2011”. W zawodach w Polańczyku wezmą udział jachty klasy T1, T2, T3, Omega Sport, Sport, katamaran i Delphia 24. Dla klasy Delphia 24 regaty te liczone są do punktacji Pucharu Polski.

 Liczba wywołań: 2585
Data utworzenia: 2011-07-26
Data publikacji: 2011-07-26

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X