2011-08-20
Piknik i regaty w Mrągowie - dzień 1.
W sobotę rozpoczął się piknik w Mrągowie - ostatni przystanek ogólnopolskiej kampanii "PGNiG Bezpiecznie nad wodą". Mimo niezbyt dobrej pogody miasteczko piknikowe znajdujące się w centrum Mrągowa cieszy się dużym zainteresowaniem i odwiedzają je całe rodziny. Na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, dmuchane miasteczko, a na scenie śpiewa zespół Nasty Ladies. Widzów przyciągają bardzo widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez WOPR i ratowników Falck. Wieczorem do Amfiteatru na Placu Unii Europejskiej ściągnęły tłumy na koncert Natalii Kukulskiej, która bawiła widzów do późnej nocy. W Mrągowie do kampanii przyłączył się "Kajakowy Patrol" - grupa młodzieży, która przemierzając kajakowe szlaki, aktywnie włącza się w akcję sprzątania rzek i jednocześnie promuje aktywną turystykę, postawy prośrodowiskowe i przypomina turystom, wędkarzom i mieszkańcom okolicznych terenów, jak odpowiednio korzystać z dobrodziejstw rzek.

Rano odbyła się uroczystość wręczeni medali "za uratowanie życia" dwóm dziennikarzom, którzy w w czerwcu w Mikołajkach uratowali mężczyznę, który dostał ataku epilepsji i wpadł do wody. Medale wręczył Prezes WOPR - pana Jerzy Telak. Gościem sobotniego pikniku był Karol Jabłoński - najbardziej utytułowany polski żeglarz regatowy, sternik w Pucharze Ameryki oraz Rafał Szukiel - finnista, członek polskiej kadry olimpijskiej.

W regatach Pucharu Polski "PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" w Mrągowie startuje 10 jachtów klasy Delphia 24. Pierwszego dnia odbyły się 4 w trudnych warunkach wiatrowych. Po pierwszym dniu regat prowadzi jacht Attis z Wackiem Szukielem za sterem z jednopunktową przewagą nad jachtem Ford Kuga Andrzeja Czapskiego, tak więc o wygranej ostatecznie zadecydują dwa wyścigi w niedzielę.


Wyniki po 4 wyścigach (1 odrzutka):
1. Attis - 5 pkt.
2 Ford Kuga - 6 pkt.
3. PGNiG Bezpiecznie nad wodą - 10 pkt.
4. Vectra - 11 pkt.
5. Max-Media Team - 12 pkt.
6. Indygo - 14 pkt.
7. VCP - 17 pkt.
8. Kalinowe Pola - 18 pkt.
9. Auto Podlasie - 25 pkt.
10. Cellfast - 30 pkt.Liczba wywołań: 2581
Data utworzenia: 2011-08-20
Data publikacji: 2011-08-20

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X