2011-08-14
Bezpieczna plaża w Gdyni

W ostatni weekend piknik rodzinny „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” odbywał się na Bulwarze Nadmorskim przy Plaży Miejskiej Śródmieście w Gdyni. Główne idee kampanii - bezpieczeństwo, ekologia, sport i zdrowy tryb życia - wspierali liczni goście oraz sportowi ambasadorzy. W ramach kampanii odbył się koncert Ania Wyszkoni, który ściągnął na plażę ponad dziesięć tysięcy fanów. Kampanii towarzyszyły kolejne regaty Żeglarskiego Pucharu Polski „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup”. Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek.

PGNiG Bezpiecznie nad wodą” to cykl pikników i regat, których głównym celem jest promocja bezpieczeństwa nad wodą. Podkreślamy, że naszym celem jest zmniejszenie ilości nieszczęśliwych wypadków nad wodą i podniesienie zarówno poziomu świadomości, jak i praktycznych umiejętności w zakresie ratowania życia. Na piknikach można nauczyć się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej i przede wszystkim zobaczyć jak robią to najlepsi – ratownicy WOPR i Falck.” - mówi Radosław Dudziński, wiceprezes PGNiG. Działania kampanii w Gdyni były doskonałym przykładem realizacji celów kampanii związanych z edukacją i praktyczną nauką pierwszej pomocy. Ten ważny fragment pikniku prowadzili ratownicy WOPR i FALCK Medycyna. W atrakcyjnych pokazach akcji ratunkowych uczestniczyła grupa ratowników działająca na wodzie, grupa zabezpieczająca WOPR na brzegu oraz ratownicy Falck. Z brzegu, dla zgromadzonej publiczności akcję komentowali WOPR-owcy oraz Sławomir Siezieniewski. Przez dwa piknikowe dni ratownicy szkolili chętnych na specjalnie zorganizowanych warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas całego weekendu na Bulwarze Nadmorskim rozdawano również naklejki ICE (In Case Of Emergency/ W nagłym wypadku) na telefon komórkowy, informujące, że w telefonie ten numer jest zapisany. Kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” popularyzuje w całym kraju ideę ICE, która polega na umieszczeniu naklejki na aparacie telefonicznym i jednocześnie dopisaniu symbolu ICE w telefonie komórkowym przy numerach telefonów do najbliższych nam osób. Ta informacja znacznie ułatwia wszystkim służbom zaangażowanym w akcję ratunkową kontakt z bliskimi poszkodowanego, umożliwia identyfikację rannej osoby oraz zdobycie kluczowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia, przyjmowanych leków czy też odbywanej terapii.

W tym roku kampania również gościła na Skwerze Kościuszki. W ramach Weekendu z Dziennikiem Bałtyckim, patronem medialnym kampanii, w sąsiedztwie ORP Błyskawica ratownicy FALCK prowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

 Tradycyjnie piknik „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” przyciągnął całe rodziny. Jak wiadomo najlepiej uczyć się bawiąc jednocześnie - dlatego atrakcje przygotowane dla uczestników pikniku zachęcają do aktywnych, ekologicznych i zdrowych form wypoczynku. Eko olimpiada i quizy związane z tematyką ochroną środowiska przypominają o naszej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Kampania szczególnie dba o najmłodszych. To właśnie z myślą o nich Gazownia Pomorska w Gdańska przygotowała szereg atrakcji z elementami edukacji ekologicznej, a prowadzący Sławomir Siezieniewski wraz z Czwórką Wioślarską przeprowadzili szereg konkursów, zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych. Dodatkową atrakcją pikniku w Gdyni był wspólny fitness na plaży, w którym wspólnie z instruktorką ćwiczyły zumbę setki ludzi.

Przez dwa dni plażowiczów bawiła ze sceny grupa 'Nasty Ladies". Na bieżąco, przez cały dzień wydarzenia pikniku relacjonował prezenter pogody Tomasz Wasilewski i ekipa TVN Meteo.

W niedzielę na pikniku w Gdyni obecna była Złota Olimpijska Wioślarska Czwórka Podwójna z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – ambasadorzy kampanii. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski spotkali się z fanami, rozdawali autografy i ścigali się z uczestnikami pikniku na ergometrach wioślarskich.

Sobotę na plaży zakończył koncert Ania Wyszkoni, który wieczorem ściągnął na plażę ponad dziesięć tysięcy fanów.

Nad bezpieczeństwem wszystkich pikników kampanii, zarówno biorących udział w regatach żeglarzy, jak i uczestników akcji czuwają: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz FALCK.

Wydarzeniem sportowym minionego weekendu w Gdyni były regaty „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup” w klasie Delphia 24 One Design. W regatach wystartowało 14 jachtów z czołową obsadą zawodników. Regaty te liczone są do punktacji Pucharu Polski. Regaty wygrała załoga jachtu VECTRA ze sternikiem Pawłem Oskrobą (Spójnia Warszawa), przed jachtem PGNiG Bezpiecznie nad wodą Zbigniewa Kani (Spójnia Warszawa) oraz jachtem Max-Media Team ze sternikiem Michałem Leszczyńskim (Spójnia Warszawa).

Kolejny piknik „PGNiG Bezpiecznie nad Wodą” odbędzie się już za

tydzień 20-21 sierpnia w Mrągowie.

Ambasadorami kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą” są:

Wioślarska Czwórka Podwójna, złoci medaliści z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski

Sławomir Szmal – kapitan reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Zbigniew Kania – żeglarz, wielokrotny Mistrz Świata i olimpijczyk

ks. Rafał Chwałkowski – kapelan żeglarzy, żeglarz, ratownik

Partner Główny - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Patronat Honorowy - Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz

Kampanię wspierają: Delphia Yachts, Nautica, WOPR, FALCK i Polski Związek Żeglarski

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest żeglarz i promotor żeglarstwa, 9-krotny mistrz Polski, Adam Liszkiewicz

Patronaty lokalne nad kampanią objęli Prezydenci oraz Burmistrzowie miast, w których odbywają się pikniki: Piotr Jakubowski – Burmistrz Mikołajek, Janusz Gromek - Prezydent miasta Kołobrzeg, Zbigniew Sawiński – wójt Gminy Solina, Wojciech Szczurek – Prezydent miasta Gdyni oraz Otolia Siemieniec - Burmistrz miasta Mrągowa.

 

 Liczba wywołań: 2472
Data utworzenia: 2011-08-14
Data publikacji: 2011-08-14

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X