Regaty

W ramach kampanii "PGNiG Bezpiecznie nad wodą" organizowany jest cykl regat „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup". Jest to cykliczna impreza w Polsce gromadząca z roku na rok coraz więcej zawodników.

Na jachtach klasy Delphia 24 ścigają się czołowi polscy zawodnicy regatowi: Zbigniew Kania (wielokrotny Mistrz Świata i olimpijczyk), Wacław Szukiel (olimpijczyk w klasie Finn), Piotr Kowalewski (najlepszy zawodnik w olimpijskiej klasie Tornado, wielokrotny Mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasie Fun Race) i Andrzej Czapski (były czołowy polski żeglarz w klasie Finn).

Imprezy „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" są najważniejszymi regatami w klasie regatowej Delphia 24 One Design. Wyniki regat liczone są do punktacji Pucharu Polski.

Regaty Żeglarskiego Pucharu Polski odbywają się na jachtach Delphia 24 One Design, typowym jachcie regatowym. Można się na nim ścigać w regatach flotowych, jak również również w popularnych ostatnio wyścigach typu match racing. Odpowiednia konstrukcja kadłuba daje gwarancję żeglugi w ślizgu przy silnym wietrze. Jest jachtem bardzo bezpiecznym - dla zapewnienia odpowiedniej stateczności jacht wyposażono w ciężki szybrowy miecz żeliwny. Dzięki temu można nim żeglować nawet przy bardzo silnych wiatrach i jest stabilny.

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X