Bezpieczeństwo

Pikniki rodzinne to dobra okazja do popularyzacji tematu bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnego zachowania na akwenach wodnych. Badania społeczne dotyczące sposobu wypoczynku Polaków nad wodą wskazują na potrzebę ciągłej edukacji w zakresie bezpiecznego zachowania oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dlatego też w ramach kampanii wspólnie z WOPR oraz Falck w trakcie pikników organizowane są pokazy ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których celem jest zmniejszenie liczby wypadków oraz złagodzenie ich negatywnych następstw.

Pobierz dokument WOPR - statystyka utonięć

W trakcie pikników realizowane będą również działania popularyzujące europejski numer alarmowy 112 oraz promocja numeru ICE (In Case of Emergency/ W nagłym wypadku) w telefonie komórkowym. Na piknikach rozdawane będa naklejki na telefon komórkowy, które informują, że w telefonie zapisany jest numer ICE.

Numer ICE może być zapisany na karcie ICE, noszonej zawsze przy sobie, oraz wpisany w książce telefonicznej naszego telefonu komórkowego. Wpisujemy numer telefonu wybranej osoby, oznaczając ją jako np. ICE 1, ICE 2. Noszenie przy sobie wypełnionej karty ICE lub zapisanie numery ICE  w telefonie znacznie ułatwia ratownikom, lekarzom i innym osobom zaangażowanym w akcję ratunkową kontakt z bliskimi poszkodowanego. Umożliwia identyfikację rannej osoby oraz zdobycie kluczowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia, przyjmowanych leków, odbywanej terapii, alergii. Osoby podane do kontaktu, powinny być w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące zdrowia poszkodowanego.

PGNiG Bezpiecznie nad wodą! Witamy!


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X